פנקס רשם הקבלנים

קבלנים בענף הבנייה הרשאים לבצע עבודות בנאיות מופיעים ברשימה רשמית מטעם המדינה, כך שאם הנך קבלן העוסק בתחום וטרם הגשת בקשה להיכנס לרשימה זו – מומלץ שתכיר את התהליך הכרוך בכך, ואת היתרונות המשמעותיים שרישום זה יעניק לך מבחינה אישית ומקצועית. 

מהו פנקס הקבלנים?

מדובר למעשה על מאגר המאגד בתוכו את שמותיהם של כל הקבלנים מרחבי הארץ, שקיבלו רישיון מתאים לעסוק בתחום עיסוקם מטעם משרד הבינוי והשיכון.

הגוף המנהל והאחראי על אישור הבקשות, וכן פיקוח ואכיפה על קבלנים רשומים, הינו רשם הקבלנים.

באמצעות פנקס הקבלנים אנשים המעוניינים בקבלנים מקצועיים שיבצעו עבודות בנאיות, יוכלו לחפש אנשי מקצוע מוסמכים לכך – בין אם מדובר על אנשים פרטיים, רשויות מקומיות וכן גם גופים לאומיים כמו משרדי ממשלה. 

איזה מידע ניתן למצוא בפנקס הקבלנים?

רשם הקבלנים פנקס מופיע באתר של משרד הבינוי והשיכון, כך שניתן לבצע חיפוש אחר קבלן רשום באופן מקוון ופשוט.

ניתן לאתר קבלן מוסמך ע"פ מספר פרמטרים הידועים למחפש כמו שמו של הקבלן, מספר הח"פ של החברה, מספר רישיונו של הקבלן או אף לבצע חיפוש כללי של קבלנים רשומים בהתאם לסינונים מותאמים כמו אזור מגורים, תחום עיסוק או סיווג הקבלן.

פנקס הקבלנים מעניק מידע מקיף ומפורט אודות כל קבלן הרשום בפנקס:

כיצד ניתן להיכנס אל פנקס הקבלנים?

כדי להירשם בפנקס הקבלנים, על הקבלן להגיש בקשה מסודרת אל רשם הקבלנים המגובה במסמכים, טפסים ואישורים רלוונטיים המעידים על השכלתו וניסיונו המקצועי בענף הבנייה בו הוא עוסק.

לרוב קבלת רישיון קבלן ורישום בפנקס אפשריים עבור אנשי מקצוע המחזיקים השכלה אקדמית בתחום, אך ע"פ חוק גם בעלי ניסיון רב בתחום שעבדו כמנהלי עבודה יוכלו להגיש את הבקשה ולקבל את האישור הדרוש.

מהם היתרונות של רישום בפנקס רשם הקבלנים?

רישום בפנקס הקבלנים איננו מהווה רק אישור רשמי לכך שמדובר באיש מקצוע איכותי, מקצועי ואמין אלא גם באפשרות למינוף הצלחת העסק, וקבלת עבודות בנאיות בהיקפים גדולים שיניבו רווחים נאים לקבלן.

כדי לייעל את תהליך הבקשה לרישום בפנקס, מומלץ לפנות אל משרד עו"ד המתמחה ברישום קבלנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *