כמו כל תחום בענף הבנייה, גם ביצוע של עבודות חשמל מחייבות את איש המקצוע להחזיק ברשותו רישיון תקף לעסוק בכך. כידוע חשמל הוא מסוכן, וכל פעולה המצריכה התעסקות עם חשמל מוכרחה להיעשות רק ע"י חשמלאי המוסמך לכך.

כדי לקבל את הרישיון המתאים, על החשמלאי להגיש בקשה לרישיון חשמל מול הגוף הממשלתי האחראי לכך.

בקשה לרישיון חשמלאי

מי רשאי להגיש בקשה לרישיון חשמל?

חשמלאי המעוניין להוציא רישיון חשמל רשמי, חייב להיות רשום בפנקס הקבלנים מטעם משרד הבינוי והשיכון בכדי להגיש את הבקשה.

פנקס הקבלנים מאגד בתוכו מכלול של קבלנים העוסקים בעבודות הקשורות לענפי הבנייה השונים, ובכך למעשה הם מקבלים מעין אישור רשמי לכך שהם אנשי מקצוע איכותיים ואמינים בתחומם.

על מנת להיות רשום בפנקס הקבלנים, על החשמלאי להציג מסמכים ואישורים המגבים את הידע המקצועי שלו, וניסיונו בשטח בעבודות בתחום החשמל בהם הוא מתמחה.

תהליך הוצאת רישיון חשמל

כדי לקבל את הרישיון לעסוק בעבודות חשמל, על איש המקצוע לעבור כמה שלבים הכרחיים הכוללים את אלו:

מה המשמעות של קבלת רישיון חשמל?

כאמור, ישנם סוגים שונים של עבודות חשמל וכך בהתאם חשמלאים המעוניינים לעסוק בעבודות אלו צריכים לקבל את הרישיון המתאים לכך, ע"פ השכלתם וניסיונם לעסוק בעבודות אלו.

משום כך קבלן המחזיק רישיון חשמל יכול לבצע רק עבודות חשמל המתאימות לסוג הרישיון בו הוא מחזיק.

בנוסף לכך, כל חשמלאי מוסמך שקיבל רישיון תקף לעבוד בתחום מחויב לתת את חתימתו בסיום כל עבודה שביצע. עליו לחדש את רישיונו בכל תקופת זמן שנקבעה עבורו, כאשר אי חידוש עלול לבטל את זכאותו לביצוע עבודות חשמל.

הליכי בקשה לרישיון חשמל בליווי משרד עו"ד

הליכי בקשה לרישיון חשמל כרוכים בכמה שלבים וגורמים האחראיים למתן האישור המיוחל.

חשוב לצרף לכל בקשה כזו את המסמכים הדרושים המעידים על המקצועיות, הידע והניסיון בתחום. בעזרת ליווי של משרד עו"ד המתמחה בקבלת רישיונות קבלן, ניתן לייעל את התהליך הארוך ולעלות את הסיכויים לקבלת הרישיון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *