fbpx

מהו קבלן רשום ואיך לקבל רישיון קבלן?

לא קיבלתם את רישיון הקבלן? כספכם יושב לכם בחזרה!*

אם גם אתם רוצים רישיון קבלן במחיר ללא תחרות,

צרו קשר: 052-9096772 או השאירו פרטים ועו"ד רישום קבלנים יחזור אליכם בהקדם!

הרבה אנשים שואלים מה זה קבלן? אז קבלן בניין הוא איש מקצוע העוסק בעולם הבנייה. הקבלן מתמחה בעבודות הקמה של מבנים פרטיים ומסחריים, עבודות תשתית של מבנים וכל עבודת בנייה אחרת הדורשת ידע וניסיון בתחום.

כיוון שקבלני בניין עוסקים בתחום בו קיימים סוגים רבים ומגוונים של סיכונים כלכליים ופיזיים, עבודות הבנייה מוכרחות להיעשות תחת פיקוח מוסדר מטעם המדינה. משום כך קבלנים המעוניינים לעסוק בעבודות בתחום הנדסת בניינים, מוכרחים להיות רשומים באופן רשמי כקבלנים רשומים.

קבלן רשום הינו קבלן שקיבל רישיון קבלן רשום על מנת לעסוק בתחום הבנייה, ושמו רשום בפנקס הקבלנים והמהנדסים והאדריכלים מטעם רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון.

כיצד ניתן להיכנס לפנקס המהנדסים ואדריכלים?

על מנת שקבלן יוכל להיכנס אל פנקס המהנדסים האדריכלים מטעם רשם הקבלנים, עליו לקבל רישיון קבלן רשום המאפשר לו לעסוק בעבודות קבלניות בתחם הבנייה.

קבלן יכול לבצע את עבודות הבנייה באופן עצמאי, ביחד עם פועלים ואנשי צוות הפועלים תחת אחריותו, או להשתייך אל חברת בנייה גדולה המונה כמה קבלנים רשומים.

מהו קבלן רשום?

רשם הקבלנים הינו גוף רשמי הפועל תחת פיקוחו של משרד הבינוי והשיכון, והוא הגוף הבלעדי להענקת רישיונות קבלנים והוספת שמם בפנקס הקבלנים.

התנאים לקבלת רישיון קבלן על מנת להיות קבלן רשום, הינם אדריכלים או מהנדסים או מנהלי עבודה או אדריכלים שצברו ניסיון בבנייה, כאשר אלו נצברו בהיותם שכירים או עצמאים עבור עבור קבלן רשום.

לקבל רישיון קבלן ללא תעודת השכלה גבוהה

יש לזכור כי קבלן בנייה המקבל אישור רשמי לעסוק בעבודות בנייה אינו מעיד על יכולותיו בפועל, אלא רק על החלק הבירוקרטי שהוא עבר כדי לעסוק באופן חוקי בעבודות הבנייה.

מטרתו העיקרית של הוצאת קבלן רשום היא לבסס את האמינות והניסיון של הקבלן, המחזיק בבעלותו עסק פעיל ויציב ומאחוריו קיים ידע וותק בתחום הבנייה.

על אף שהרישום כקבלן מורשה מתאפשר למהנדסים, הנדסאים, מנהלי עבודה ואדריכלים שלמדו את המקצוע במוסד להשכלה גבוהה, החוק מאפשר גם לקבלנים ללא עבר וידע אקדמי להירשם בפנקס הקבלנים כקבלנים בענפי משנה אך זאת בהתאם לתנאי סף אחרים

כיוון שהתנאים לצורך הוצאת רישיון קבלן רשום הינם רבים ומורכבים, ישנם קבלנים שאינם מחזיקים ברישיון זה, אינם עומדים במסגרת תנאים לקבלן רשום, ועדיין מבצעים עבודות בנאיות שונות. 

מה היתרונות של תעודת קבלן רשום לעומת קבלן שאינו רשום?

עבור קבלנים העוסקים בעבודות מהותיות במבנים קיימת החובה להוצאת רישיון קבלן מוסמך, ולכן רק אנשי מקצוע שעמדו בכל התנאים הנדרשים מטעם רשם הקבלנים יוכלו למעשה לבצע עבודות בשטח ולהרוויח מכך.

יחד עם זאת יש לציין כי גם עבור קבלנים שאינם מחויבים מבחינת החוק להחזיק ברישיון, קיימים יתרונות רבים לביצוע פעולה בירוקרטית זו של רישום לקבלן רשום, שתאפשר להם לקבל רישיון והכרה רשמית לפועלם.

משום שקבלן רשום הינו קבלן ששמו ועיסוקו מופיעים בפנקס הקבלנים הארצי, הוצאת קבלן רשום למעשה פותח את האפשרות למנף את הצלחתו העסקית באמצעות קבלת פרויקטים ועבודות בהיקפים שונים.

ברוב המקרים יזמים, אנשים פרטיים וכל אדם אחר המעוניין באיש מקצוע אמין ומקצועי בתחומי הבניין והבנייה יפנה לשם כך אל פנקס הקבלנים כדי למצוא אנשי מקצוע רלוונטיים עבורו. לכן רישומו של הקבלן כקבלן רשום עשוי להעלות את סיכוייו לקבל עבודות נוספות ולהרחיב את תחומי פעילותו.

רישיון קבלן רשום

קביעת היקפי עבודה באמצעות סיווג קבלנים

בכדי לעמוד במטרה של רישום קבלנים מקצועיים ומנוסים לביצוע עבודות בנאיות, משרד הבינוי והשיכון קבע דרגות סיווג מותאמות על פי רמת מיומנותו של כל איש מקצוע. באמצעות קביעת דרגת סיווגו של כל קבלן, הוא יכול לגשת לביצוע עבודות ופרויקטים בהתאם לרמת הסיווג שהוגדרה לו במעמד קבלת תעודת קבלן רשום!

סיווג קבלנים בנוי מחמש דרגות סיווג שונות, כאשר הדרגה הנמוכה ביותר מאפשרת לקבלן לבצע עבודות בהיקפים נמוכים ומוגבלי תקציב, ואילו הדרגה החמישית והגבוהה ביותר תאפשר לקבלן לגשת אל פרויקטים בהיקפים גדולים ללא מגבלות של היקף ו/תקציב.

שיטת סיווג זו מקנה לכל קבלן את האסמכתא המקצועית בנוגע ליכולותיו המעשיות בשטח, כך שניתן יהיה להבטיח כי תהליכי העבודה בענף הבנייה יבוצעו בצורה המקצועית והבטוחה ביותר.

כיצד ניתן להעלות את דרגות הסיווג?

נוסף לפן המקצועי הקיים בתהליך הסיווג של הקבלן, קיים גם פן כלכלי המשפיע באופן ניכר על הצלחתו של הקבלן.

קבלנים המעוניינים להעלות את דרגת הסיווג שנקבעה להם במעמד הרישום הראשוני בפנקס וקבלת הרישיון, יוכלו לעשות זאת רק לאחר שצברו את הניסיון המעשי והידע המקצועי הנדרש עבורם לצורך קבלת סיווג גבוה יותר.

בקשה להעלאת הסיווג מועברת אל רשם הקבלנים, שהוא הגוף המנהל ומפקח על קבלנים רשומים, כאשר היא מגובה במסמכים ואישורים רלוונטיים המעידים על צבירת הניסיון והידע המזכים את הקבלן להעלות את דרגת הסיווג שנקבעה לו.

מה היתרון בייעוץ, ליווי והכוונה משפטית של קבלנים לקבלת רישיון קבלן?

בין אם מדובר על קבלן עצמאי או בעל חברה, אין ספק כי רישומו של קבלן כקבלן רשום יכול לסייע רבות למוניטין המקצועי שלו, יחד עם ההצלחה הכלכלית הדרושה להמשכיות של חברתו ופועלו.

תהליכי הרישום כקבלן רשום דורשים שלבים בירוקרטיים רבים כמו מילוי טפסים, המצאת אישורים, הנפקת מסמכים, חתימה על תצהירים ועוד מגוון שלבים נוספים.

באמצעות קבלת ייעוץ, ליווי והכוונה משפטית מטעם עורך דין רישום קבלן, כל בעל מקצוע בתחום יכול להמשיך ולנהל את עסק הבנייה שלו בצורה שגרתית, כאשר עו"ד הוא האמון על ייצוגו המקצועי לצורך קבלת רישיון קבלן רשום.

יעוץ, ליווי והכוונה משפטית של קבלנים

לאחר שהבהרנו מהו קבלן רשום ומה החשיבות של כך, קל להבין כי האפשרות להירשם כקבלן רשום מטעם רשם הקבלנים היא כדאית ומומלצת לכל קבלן המעוניין להתפתח ולהרחיב את היקפי פעילותו.

בנוסף, לקבלן רשום עומדת הזכות להשתתף במכרזים ממשלתיים בתחום הבינוי, עניין שיכול ייצר מקורות הכנסה משמעותיים ולבסס את מעמד העסק לטווח הארוך.

מעוניינים כבר עכשיו בתעודת קבלן רשום? באמצעות פנייה אל משרד עו"ד רישום קבלנים, המתמחה בייעוץ, ליווי והכוונת קבלנים ובעלי מקצוע בתחום הבנייה ניתן להעלות את סיכויי קבלת רישיון קבלן רשום בצורה יעילה ומקצועית.

קראו גם אודות: בקשה לרישיון חשמלאי

הוצאת רישיון קבלן רשום
Call Now Buttonחייגו עכשיו!